Filo Kasko & Trafik nedir?

Filo Kasko Sigortası

Neden Filo Kasko & Trafik ?

Çok sayıda araca sahip olan kuruluşlar filo kasko sigortası yaptırmaktadır. Bunun için sigorta şirketleri çok deneyimli bir ekiple risk değerlendirmesi yaparlar ve en uygun filo kasko sigortası teklifi hazırlarlar.Filo yönetimi en uygun sigorta poliçesinin satın alınması ile başlar ve bu sigorta poliçesinin şartlarının ve maliyetinin ileriki dönemler de aynı seviyelerde kalabilmesi ve hatta daha da avantajlı hale gelebilmesi için, oluşan hasarların plaka, hasar nedeni ve kurumun duyarlı olması gereken diğer kriterler dikkate alınarak düzenli analizi ve önerilerimizle birlikte raporlanması ile devam eder. Filo Kasko yönetiminde ekibimizin tecrübesi kurumunuzun uzun süreli iş ortağı olmak konusunda iddalıdır.


Kasko Sigortası Kapsamı


Kasko isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Aracın yanması, çalınması gibi standart teminatlar dışında sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlar ile sigorta kapsamı genişletilebilir. Poliçede aksi belirtilmediği sürece kasko sadece Türkiye sınırları içinde geçerlidir.


Kasko Sigortasında Başlangıç Ve Bildirim Süreleri


Kasko sigortası ödemenin yapıldığı tarihte başlar. Eğer poliçe tutarı taksitle ödenecekse peşinatın ödendiği gün sigorta başlar. Kasko sigortasının başlangıcı ve bitişi taraflar arasında aksi kararlaştırılmadıkça, Türkiye sınırları içinde, Türkiye saati ile 12.00’de başlar ve bitim günü aynı saatte sona erer. Kasko sigortasında, sigorta ettiren araca zarar verici olayın yaşandığı günden itibaren 5 iş günü içinde rizikonun gerçekleştiğini sigortacıya bildirmekle yükümlüdür.